Konverzační soutěž v německém jazyce

Druhý cizí jazyk – pro někoho noční můra, pro jiného zábava, vstupenka do světa i větší šance na trhu práce. Ať tak či onak, naším hlavním posláním je žáky pro druhý cizí jazyk především nadchnout.

Jak na to jsme měli možnost sdílet v pátek 9. 6. 2023 na Konverzační soutěži z německého jazyka pro studenty 8. a 9. ročníků, kterou pořádala 3. Základní škola Holešov. Zastoupení zde měly všechny tři holešovské základní školy. I přes počáteční nervozitu to bylo setkání velmi milé, přátelské a motivující. Naše odvážná Lada Vaňharová (8. A), obstála i v konkurenci starších žáků a odnesla si krásné 1. místo. Přípravě věnovala kus svého volného času a o to je toto vítězství cennější. Tímto Ladě děkujeme za krásnou reprezentaci i motivaci do dalšího učení, neboť úspěchy našich žáků jsou hlavní odměnou za naši práci.

Mgr. Monika Ministrová