Carving – vyřezávání z ovoce a zeleniny

V úterý 16. 11. 2021 mohli žáci 4. a 5. ročníku sledovat, jak vzniká z obyčejného jablka růžička nebo květ rostliny, která možná ani neexistuje. Povídání o svém koníčku připravil pro žáky pan Martin Ballnér. Beseda začala ukázkami z praxe a fotkami výrobků, které pan Ballnér začal vytvářet už před sedmi lety na Střední škole hotelové a služeb v Kroměříži. Přes ukázky nářadí potřebných pro tuto činnost a dvou čerstvých výrobků pro dnešní den jsme se dostali k dotazům kluků a děvčat z obou tříd, které povídání zaujalo. V závěru se všichni mohli podívat, jak prakticky vzniká umělecký výtvor z obyčejného jablka. Výhodou je, že všechny odpadky či odřezky jsou jedlé, a tak můžeme při práci i ochutnávat. Velké poděkování patří Martinovi Ballnérovi nejen za přípravu povídání o tomto tématu a ukázky vyřezávání, ale především za čas, který věnoval našim žákům. Možná to pro ně bude inspirace pro trávení volného času nebo pro výběr budoucího povolání.

Z. Ballnér, tř. uč. V. A