Den dětí

Tradice se musí dodržovat, a proto jsme i letos pořádali tradiční Den dětí. Každoročně ti nejstarší ze školy, tedy žáci 9. ročníku, mají za úkol přichystat svým mladším kamarádům a spolužákům dopoledne plné her, aktivit, ale hlavně zábavy. V tomto školním roce připadlo toto dopoledne na pátek 9. června. Kolemjdoucí, kteří šli v tento čas kolem školy, viděli kopu dětí, které za drobnou odměnu plní všemožné úkoly. Někteří skákali přes švihadlo, jiní se snažili shodit co nejvíc kuželek, další se trefovali míčkem do klauna, ostatní se snažili udržet stabilitu a projít zapeklitou trasou bez zaváhání. Všechny úkoly však plnili s nadšením a lehkostí. Největší úspěch ale mělo tancování s holkami z 9. A, zapojili se téměř všichni, přestože kroky dopředu neznali, bez obtíží je od holek odkoukali. Někteří vytrvalci dokázali tancovat víc než půl hodiny. Nakonec se skončilo na zemi, nikoliv však kvůli vyčerpání. Žáci si vzali křídy a mohli si nakreslit, co je ke Dnu dětí napadlo, za okamžik byl chodník plný svíček, balónků a srdíček. Děkujeme našim hravým deváťákům a všem, kteří se na tomto veselém dopoledni podíleli.