Den Slabikáře

V předchozích dnech se naši prvňáčci společně rozloučili s Živou abecedou a dne 4.12. se těšili na slavnostní předání Slabikáře. V den předání žáci ukázali, co všechno se za tři měsíce již naučili.

Motivací pro ně bylo pohádkové téma, které je provází celým školním rokem. Třída pirátů pluje na jedné lodi, táhnou za jeden provaz a učí se poznávat nové učivo i celý svět. Třída skřítků objevuje nové učivo pomocí tajuplných úkolů ze světa skřítků.

Děti krásně přečetly písmena, slabiky i slova. Aby dokázaly, že jsou už malí čtenáři, tak společně zvládly přečíst i krátké věty. Po zdolání všech úkolů museli všichni složit slib a přísahat svým otiskem. Vše se jim podařilo na jedničku. Odměnou dětem byl vytoužený Slabikář, který jim ve třídě někdo zanechal… Že by Mikuláš?

Závěrečným překvapením byl pro děti dort ve tvaru Slabikáře. Žáci se do něj s chutí zakousli a pevně věříme, že se se stejnou chutí zakousnou i do práce s opravdovým Slabikářem.