Družina na poště

V roce 1874 ve švýcarském Bernu vznikla Světová poštovní unie, která vytvořila podmínky pro mezinárodní přepravování zásilek. Díky této organizaci můžeme dnes posílat pohledy, dopisy i balíky po celém světě. Připomínkou tohoto dne se stal Světový den pošty, který se koná každý rok 9. října.

I tyto informace získaly děti v rámci projektu ke Světovému dni pošty, který proběhl v týdnu od 8. října. Děti si také vytvořily vlastní pohlednice, které si poslaly poštou domů, a zjistily nebo si připomněly, jak se správně píše adresa.

Vrcholem projektu byla návštěva holešovské pobočky České pošty, kde nás s úsměvem přivítala její paní vedoucí Naděžda Bartíková. Paní vedoucí nám sdělila mnoho zajímavých informací týkajících se pošty a poštovní přepravy a pověděla nám, co všechno na poště vyřídíme. V klidnější místnosti pro nás měla nachystané pohledy, omalovánky a nálepky, které dětem udělaly obrovskou radost.

Toto odpoledne se stalo třešničkou na dortu našeho projektu. Proto velké poděkování patří paní Bartíkové za její ochotu, vlídné přijetí a také čas, který nám věnovala.