Exkurze do Osvětimi

Dne 24. října se žáci 9. A zúčastnili exkurze do bývalého polského koncentračního tábora v Osvětimi a Březince.  Absolvovali zde program, který nesl název Osvětim – svědomí lidstva. Odjezd byl brzy ráno a po několikahodinové cestě autobus dorazil do Osvětimi. Po krátké pauze byli všichni připraveni na komentovanou prohlídku. Nutno říci, že počasí vyšlo krásně, svítilo slunce, nebyla zima, a tak prostředí, ve kterém se skupiny procházely, působilo o něco lépe. Po hodině a půl se skupina přesunula do další části prohlídky, a to do Březinky, kde proběhla druhá část programu. Tam žáci mohli poznat, v jakých podmínkách museli lidé tehdy „žít“. Vyslechli odborné komentáře z úst česky mluvícího polského průvodce, který po celou dobu trpělivě odpovídal na dotazy.

Děkujeme, že jsme mohli trochu nahlédnout, jak to ve skutečnosti v koncentračním táboře vypadalo.

Paní asistentka Jana Hegerová a paní učitelka Mgr. Lenka Janská