Exkurze Dukovany, Dalešice

V úterý 17. října 2017 jsme se vydali s našimi nejstaršími žáky (s osmou a devátou třídou) na exkurzi do Jaderné elektrárny Dukovany a Přečerpávací vodní elektrárny Dalešice. Prohlídka obou elektráren trvala téměř čtyři hodiny, nicméně byla velmi zajímavá. Během této doby se o nás starali profesionální průvodci. V Jaderné elektrárně Dukovany, druhé největší jaderné elektrárně v ČR, jsme měli možnost zhlédnout filmy o energii a Jaderné elektrárně Dukovany, prohlédnout si modely celé elektrárny i některých zařízení. V Přečerpávací vodní elektrárně Dalešice, která byla vybudována na řece Jihlavě, jsme mimo jiné měli možnost nahlédnout do strojovny, kde se nachází čtyři reverzní Francisovy turbíny, každá o výkonu 120 MW. Děkujeme průvodcům za vyčerpávající výklad a také paní učitelce Soni Tomčíkové za zorganizování této exkurze.

Mgr. Lucie Dvorníková