Každý má svůj příběh

V únoru se pětice žáků naší školy zapojila do projektu Příběhy našich sousedů pod hlavičkou organizace Post Bellum. Ta nedává zapomenout na osudy lidí, kterým totalitní režimy negativně zasáhly do života.

Žáci Nikol Gregorová, Veronika Lišková, Anna Sonntagová, Alois Sonntag a Jan Fišer z 8. A pod vedením koordinátorky projektu Barbory Čandové a paní učitelky Elišky Hubáčkové měli za úkol během několika měsíců najít pamětníka, udělat s ním rozhovor, digitalizovat jím poskytnuté fotografie, napsat scénář a vytvořit rozhlasovou reportáž, dokument, komiks nebo animaci jeho příběhu. Protože moc rádi kreslí, vybrali si animaci.

Pamětníkem našich osmáků se stal pan Alois Reimer z Holešova, celoživotní skaut. Žáci ho vyzpovídali, vyfotili a pustili se do práce. Občas měli pocit, že si ukousli příliš velké sousto, a báli se, že úkol nedokončí. Naštěstí to nevzdali. Po mnoha hodinách práce vznikla krásná animace, s jejíž tvorbou jim pomohla Martina Chaloupková ze Studia Scala v Brně.

6. 2022 proběhla na zámku v Holešově slavnostní prezentace projektu, které se zúčastnilo celkem 8 škol. Každá ze skupin představila svoji práci jinak, ale jedno měli společné – chuť vyprávět příběh, na který by se nemělo zapomenout.

Animaci našich dětí si můžete pustit na tomto odkazu:

https://www.pribehynasichsousedu.cz/holesovsko/reimer-alois/