Kdo by nemiloval Josefa Ladu?

Jen málokdo by neznal slavná vyobrazení Ladovy zimy, kocoura Mikeše, vodníků a ponocných. Žáci z 1. A, 2. A a 2. B si nenechali ujít tento jedinečný zážitek a jeli se podívat na skvosty tvorby Josefa Lady v úterý 14. a ve středu 15. března do Zlína.

A protože některé děti o největším českém malíři ještě neslyšely, navštívily před výstavou holešovskou městskou knihovnu. Paní knihovnice jim ochotně povyprávěla o životě Josefa Lady a představila nejznámější díla, která si mohly prohlédnout.

Takhle vybaveny se děti vydaly objevit nádherný starodávný svět zachycený v kresbách a obrazech v Galerii Desítka ve Zlíně. Od galeristy Pavla Chmelíka se dozvěděly spoustu zajímavostí, a dokonce dostaly pochvalu za dosavadní nabyté vědomosti.

V expozici bylo k vidění celkem 118 originálních děl Josefa Lady doplněných promítáním filmových dokumentů. Domů si každý přivezl něco z ladovských suvenýrů.

Nechte se okouzlit největší Ladovou výstavou už jen do 30. března.