SPELLING BEE

Ve dnech 14. a 16. března se konalo školní kolo soutěže Spelling Bee.

V úterý 14. 3. soutěžili žáci páté a šesté třídy a ve čtvrtek 16. 3. se utkali v hláskování žáci sedmé, osmé a deváté třídy.

Soutěžila tříčlenná družstva z každé ze zúčastněných tříd.

V prvním kole soutěžící hláskovali slova, která viděli napsaná. Druhé kolo bylo už mnohem těžší, žáci hláskovali slovo, které pouze slyšeli.

V první kategorii (5. a 6. třída) zvítězila třída 5. A, kterou reprezentovali Chmelová Kristýna, Mikulíková Emily a Zapletal Daniel. Na druhém místě skončila třída 6. A, za kterou bojovali Macková Aneta, Posolda Štěpán a Valentíková Patricie.

Ve druhé kategorii zvítězili žáci osmé třídy, kterou zastupovali Kolomazník Dominik, Krutil Dominik a Vaňharová Lada. Na druhém místě byla třída 9. A s žáky Gregorovou Nikol, Podolou Jakubem a Sonntagovou Annou. Na třetím místě skončila třída 7. A s Dlabajovou Michaelou, Krmencovou Jolanou a Zapletalovou Kristýnou.

Děkujeme soutěžícím za jejich účast a snahu o co nejlepší výsledek.

Mgr. Lenka Janská