Krabice od bot

Děti darují dětem – to je podtitul největší vánoční sbírky dárků v České republice, která se letos konala již po dvanácté. Zaštiťuje ji Diakonie ČCE, jeden z nejvýznamnějších poskytovatelů sociálních služeb v České republice. V loňském roce se touto cestou podařilo udělat krásnější Vánoce pro 48 000 dětí z chudých rodin, nízkoprahových zařízení a azylových domů.  

Pro naši 2. ZŠ je tato sbírka už tradicí a zapojují se do ní žáci všech tříd prvního i druhého stupně. Děti přinášejí do školy dárky, které chtějí věnovat, a společně tak dají dohromady plnou krabici, která potěší některé z dětí, které by pod stromečkem nemělo možná vůbec nic.

Velké poděkování patří hlavně rodičům, kteří byli ochotní věnovat čas a prostředky k tomu, aby ukázali svým dětem, že je třeba pomáhat, obzvlášť v této nelehké době. Na sběrné místo se nám díky vaší štědrosti podařilo odvézt 13 krabic, které určitě udělají velkou radost.

Ještě jednou všem, kteří se do sbírky zapojili, moc děkujeme. Přejeme vám kouzelné Vánoce prožité ve zdraví a naplněné radostí, štěstím a krásnými chvílemi v kruhu vašich nejbližších.

 

Kateřina Krmencová