Lyžařský výcvikový kurz

Ve dnech 6. – 11. března 2022 se uskutečnil lyžařský výcvikový kurz žáků 2. stupně naší školy v krásném skiareálu v Čenkovicích v Orlických horách. Kurzu se zúčastnilo 32 žáků 6. – 9. ročníku, kteří byli rozděleni do tří družstev podle výkonnosti. Byli jsme ubytováni v hotelu Atlas, který je vzdálen asi 400m od sjezdovek. Ve skiareálu se nachází několik druhů vleků, nejvíce jsme využívali sedačkovou lanovku na sjezdovce Třebovská, kotvu na Svitavské sjezdovce a pomu na svahu TJ Čenkovice. Lyžovali jsme každý den dopoledne i odpoledne s výjimkou úterního odpoledne, které jsme využili k aktivnímu odpočinku formou vycházky do okolí Čenkovic. Po odpoledním lyžování nás zpravidla čekala pauza k regeneraci a osobní hygieně, následovala večeře a tematická přednáška (metodika lyžování, 1. pomoc, přednáška Horské služby ČR). Nejvíce se nám líbila přednáška zkušeného člena Horské služby Čenkovice Jiřího Špačka, který nám řekl velmi důležité věci o náročné práci záchranářů. Pan Špaček nám svůj výklad rozšířil o vlastní zkušenosti a zážitky z exotických zemí a náročných terénů. Po večeři a osobním volnu následoval společenský program jednotlivých družstev. Bavili jsme se různými hrami, aktivitami nebo turnajem ve stolním tenisu. 

Velmi se nám tady líbilo, a pokud to bude možné, tak se příští rok zúčastníme i ve větším počtu.

Nikol Gregorová, Veronika Lišková