Ohlédnutí za uplynulým školním časem ve 2. B

Je to docela nedávno, co druháčci zasedli do školních lavic a nevěděli, co je čeká. Jak minulé měsíce prožili?  Návštívili jsme výstavu Korunovačních klenotů a podívali se i na krásné a křehké výrobky ze skla. Ochutnávali jsme vynikající dobroty z podzimního ovoce a odnesli si domů mnoho zajímavých receptů na mufinky z červené řepy, hruškový koláč nebo dýňové placky. Některé recepty byly dokonce napsané ručně pro každého spolužáka.
            Ve vyučování jsme využívali pěkného počasí a abecedu jsme se učili s křídami a pomůckami v pouzdře na naší školní zahradě. Přímky a úsečky jsme modelovali pomocí špejlí, vlny a geobordů. Vánoční čas nám zpříjemnili Mikuláš, andělé a čerti a my jsme jim psali děkovné dopisy, luštili jsme Šifrovací adventní kalendář z www.cryptomania.cz, dostávali jsme sladké odměny za šifry a nechybělo již tradiční vánoční nadělování i divadelní představení na školních schodech. Vše máme zdokumentováno v naší kronice a těšíme se, až si ji budeme moci prohlédnout s rodiči. Děkujeme rodičům za přípravu podzimní ochutnávky a sladkostí do adventního kalendáře. Všichni se pomalu těšíme na šťastné vykročení do druhého pololetí.