Okresní kolo OVOV

V pátek 12. května 2023 se konalo okresní kolo Odznaku všestrannosti olympijských vítězů, které pořádal ČOV ve spolupráci se ZŠ Slovan Kroměříž na atletickém stadionu v Kroměříži. Soutěžilo se v závodu družstev a v závodu jednotlivců. Všichni žáci absolvovali celkem pět disciplín: trojskok snožmo z místa, hod medicinbalem (2 kg), přeskoky přes švihadlo (2 min), kliky (2 min) a volitelnou disciplínu driblink (2 min) nebo běh na 1000 m.  

Družstva tvořili čtyři dívky a čtyři chlapci ročníků narození 2009 – 2012. Naši školu v nich reprezentovali Julie Pallová, Tadeáš Swětík, Jindřich Můnster, Kristýna Brázdilová, Megan Březíková, Daniel Masný, Anna Dobešová a Daniel Hlaváč.

Družstvo 2. ZŠ Holešov obsadilo v nabité konkurenci velmi pěkné 5. místo. Tadeáš Swětík navíc získal stříbrnou medaili jako druhý nejlepší závodník ročníku 2012.

V soutěži jednotlivců za nás závodili dva zástupci – Dominik Krutil a Vendula Konečná. Všechny děti podaly velmi bojovné výkony, v konkurenci téměř 200 závodníků se neztratily a zaslouží si velkou pochvalu a poděkování za vzornou reprezentaci školy.