PEER program v 2. ZŠ Holešov

Studenti Střední policejní školy v Holešově prošli důkladným proškolením v oblastech souvisejících s rasismem a návykovými látkami a připravili pro žáky základních škol zvláštní dopolední program, který absolvovaly i 8. A a 9. A naší školy. Netradičními a zábavnými metodami se žáci nejen seznamovali se základními pojmy a fakty, ale lektoři se snažili také o nasměrování jejich úvah a rozhodování. Mnohdy totiž vzniká problémové chování z neznalosti, jindy ze špatných vzorů či předsudků.

Podle hodnocení našich žáků to bylo smysluplně a pohodově strávené dopoledne, kdy se dozvěděli spoustu zajímavého. My dospělí zase věříme, že PEER program dává možnost poznání a získání správných postojů ve věku, kdy o těchto tématech děti začínají přemýšlet.

PEER program mohl být realizován i díky podpoře MAS Moštenka v rámci místního akčního plánu (MAP) spolupráce základních škol a samozřejmě díky vstřícnosti SPŠ Holešov a paní pplk. Mgr. Evy Vichlendové, která se studenty v rámci PEER programu pracuje.

Mgr. Z. Ballnér

 

smart
smart