Policie u nás ve škole

Ve středu 17. 10. nás navštívila Policie ČR. Ne, nic jsme neprovedli. Policistka Bára si pro nás, druháčky a páťáky, připravila zajímavé povídání.

Ve druhé třídě jsme si zopakovali důležitá telefonní čísla. Připomněli jsme si, jak správně přecházet silnici a jak se zachovat, pokud zrovna projíždí auto se zapnutými majáky. Dozvěděli jsme se, jaké máme složky policie, jaké uniformy jednotliví policisté nosí. Vyzkoušeli jsme si také reflexní vestu, osahali si obušek a pouta. I my jsme přispěli mnoha příběhy o policistech, které známe především z televize.

V páté třídě jsme se dozvěděli o bezpečném chování na internetu. Dostali jsme kartičku s pravidly bezpečnosti chování a bavili jsme se o tom, co je správné a co ne, jak nám může internet pomoci a jak ublížit.

Čas strávený se zajímavou návštěvou nám velmi rychle a příjemně utekl.