Projektový den ve spolupráci s Gymnáziem Ladislava Jaroše

28. 5. 2024 se žáci druhých tříd mohli zúčastnit už potřetí projektového dne, který si pro ně připravili studenti kvinty. Tématem byla zvířata. Pracovalo se ve škole, na školní zahradě i v parku a program byl opravdu lákavý. Děti se mohly dozvědět spoustu zajímavostí. Zabývaly se prostředím, ve kterém zvířata žijí, putovaly po mapách, řešily kvízy, kresbou se pokusily vytvořit podobizny zvířat s neobvyklými názvy, zaposlouchaly se do zvuků různých frekvencí a poslepu se pak také snažily podle zvuků pohybovat v prostoru. Díky virtuální realitě si mohly skočit do těla tučňáka nebo slona, programovaly různé trasy, sledovaly 3D tisk želviček a chybět nesměly ani včelky, které slaví svůj svátek 20. 5. Zkoumaly je pod mikroskopem nebo jen tak na dlani a závěr byl opravdu sladký, nechyběla totiž ochutnávka domácího medu. Děti se toho opravdu mnoho naučily, i když si vlastně celou dobu jen hrály.

Děkujeme tímto Mgr. Marii Otépkové a Mgr. Veronice Fialové za odborné pedagogické vedení a všem studentům kvinty za krásné nápady, využití moderních technologií a vysokou úroveň připravených aktivit i jejich přátelský přístup k dětem. Odnášíme si spoustu vědomostí a těšíme se, čím nás překvapíte příště 😊

Mgr. Monika Ministrová