Spelling Bee – regionální kolo

Dne 17. května 2023 se v naší škole uskutečnil čtvrtý ročník anglické soutěže „Spelling Bee“. Zúčastnilo se ho celkem 7 škol z okolí Holešova: ZŠ Martinice, ZŠ Hulín, ZŠ Ludslavice, ZŠ Rymice, 3. ZŠ Holešov, 2. ZŠ Holešov a 1. ZŠ Holešov.

Každá škola vyslala do soutěže trojici žáků z páté třídy.

Školní týmy se utkaly ve dvou kolech: v prvním kole jednotliví soutěžící hláskovali napsaná slova, která viděli na tabuli. Druhé kolo bylo náročnější, žáci museli hláskovat slova, která slyšeli. V obou kolech dostali účastníci vždy za správně vyhláskované slovo jeden bod pro svou školu.

Všichni se snažili podat co nejlepší výkon. Na třetím místě skončila ZŠ Hulín, na druhém 3. ZŠ Holešov a soutěž vyhráli žáci z 2. ZŠ Holešov.

Při této soutěži se děti soustředí na správné hláskování každého slova v angličtině. Je to tedy jiný způsob ověření znalostí žáků, než na jaký jsme u soutěží v angličtině zvyklí. Právě proto se mohou zapojit i ti žáci, kteří neumí – nebo se bojí – vést dialog v cizím jazyce, bojí se mluvit souvisle na dané téma, jako tomu bývá třeba v konverzačních soutěžích. Z těchto důvodů naše škola už v roce 2018 přišla s možností účasti i pro ty žáky, kteří, ač neradi debatují, se dokáží naučit hláskovat písmena v angličtině. Tento rok se konal už čtvrtý ročník (covidová pandemie způsobila nucenou přestávku).

Děkujeme všem přítomným školám za účast a těšíme se na další ročník.

Mgr. L. Janská