SPELLING BEE – školní kolo

Ve dnech 25. 3. a 27. 3. se konalo školní kolo soutěže Spelling Bee. Do tohoto kola postoupili vždy tři nejlepší žáci z třídních kol, která proběhla před Vánoci.

Soutěž se skládala ze dvou částí. V první žáci hláskovali anglická slova, která viděli na tabuli. Měli odměřený čas 1 minutu, během které se snažili odhláskovat co nejvíce slov. Ve druhé části, která byla mnohem náročnější, soutěžící hláskovali slova, která pouze slyšeli, ale neviděli psanou formu. Tato část soutěžení prověřila nejen znalosti anglických slovíček, ale i představivost a soustředěnost.

Soutěž byla rozdělena na dvě kategorie. V první zvítězila třída 5. A a ve druhé kategorii na prvním místě skončila trojice ze třídy 9. A.

Všem moc gratulujeme. Žáci 5. A budou postupovat do dalšího kola, kde se utkají se žáky z ostatních škol Holešovska. Držíme jim palce.

Mgr. Lenka Janská