Zima se loučí aneb masopustní karneval v 2. Základní škole

Masopust je období před začátkem postní doby, v němž se lidé radují, veselí, pořádají zábavy a maškarní průvody. Jiné označení pro masopust je karneval.

Ve školní družině se na toto období vždy velmi těšíme a pilně se na něj připravujeme. Práce je vždy dost: vyrobit masky, výzdobu, přichystání malého pohoštění a karneval může začít. Děti se nemohly dočkat chvíle, kdy to všechno vypukne. A byl tu pátek 22. února! Nedočkavé a natěšené děti se po obědě konečně přestrojily do vlastnoručně vyrobených masek a zamířily do tělocvičny.

Program byl zahájen rejem masek, kdy se jednotlivé maškary představily. V rytmu diska si děti pěkně zařádily, ale především se výborně pobavily. Všechny masky si zasloužily odměnu, ale přesto paní vychovatelky vybraly tři nejpovedenější. Celé odpoledne se nám vydařilo a masopustní období bylo tímto ukončeno.

Zima pomaloučku předává svou vládu jaru a my se už moc těšíme na svátky s jarem spojené, na Velikonoce.

Eva Manová