Bylinky ze školní zahrádky – projekt školní družiny

Bylinka je podle některých rostlina, která na konci léta odumírá, podle jiných je to pomocník při léčbě různých neduhů a nemocí nebo jako jejich prevence. Dokonce má všestranné využití také v kuchyni.

Historie bylinek je stará jako lidstvo samo, protože lidé znali účinky těchto rostlinek už od pradávna. V rámci prvního projektového týdne ve školní družině jsme se zaměřili právě na bylinky, jelikož na naší školní zahradě jich roste nepřeberné množství. Děti se seznámily s nejběžnějšími druhy léčivek a jejich využitím.

Formou prezentace se žáci nejprve dozvěděli o každé bylince něco zajímavého, potom si ji mohli prohlédnout, přivonět k ní a do některých si dokonce i kousnout. Ochutnali také mátovou limonádu. Na závěr jsme bylinkami naplnili látkový sáček a pověsili jej na chodbu před třídu. Krásná vůně nám tak každý den připomíná, jaké poklady nám příroda nabízí.