Dubnové a květnové aktivity ve školní družině

Tanečky se seniory

Jedno dubnové a jedno květnové odpoledne jsme s dětmi strávili ve společnosti seniorů z holešovského Centra pro seniory. Zúčastnili jsme se tanečního projektu s tanečním mistrem panem Petrem Veletou z Prahy, který dlouhodobě se seniory spolupracuje. Nápadem jedné z ošetřujících sester bylo zapojit do tohoto projektu i děti a tím vnést mezi své klienty trošku té dětské energie, které je ve stáří samozřejmě již pomálu. Myslím si, že se to dětem povedlo, jelikož i čerstvě stoleté babičce, ale i ostatním zúčastněným zářil úsměv na tváři a bylo vidět, že si to všichni vrchovatě užili.

Soutěž Moje město

SVČ TYMY ve spolupráci s městem Holešov uspořádalo soutěž u příležitosti výročí 700 let města Holešova pod názvem Holešov – Moje město. Soutěž měla 2 kategorie – výtvarnou a literární. Děti ze školní družiny se zapojily do části výtvarné. Společnými silami jsme přenesli budovu školy na karton a toto dílko jsme pojmenovali „Naše krásná škola“. Obrázek si zájemci mohli prohlédnout na následné vernisáži v arkádách holešovského zámku.

Den s odpadky

V pátek 13. 5. odpoledne jsme se zúčastnili osvětové  akce, která byla zaměřena na třídění odpadků.

O třídění toho víme spoustu, jelikož v družině třídíme už dlouho a poctivě, ale informací není nikdy dost, proto jsme si rádi poslechli spoustu dalších zajímavostí týkajících se tohoto tématu. Jaké je řídit popelářské auto nebo jezdit v autech na vlastní pohon, to bylo vážně něco navíc, a tak jsme si to pořádně vychutnali. Závěr odpoledne jsme strávili v Technických službách, kde jsme absolvovali exkurzi a zhlédli ukázku fungování třídící linky.