Exkurze do Krakova

V úterý 13. 6. 2023 jsme se s žáky 7. a 8. ročníku vydali na exkurzi do Krakova. Na sraz v 5:15, který byl pro některé v nekřesťanskou hodinu, dorazili všichni včas, mohlo se proto vyrazit. Po necelých čtyřech hodinách plynulé jízdy autobusem jsme dorazili do krásného polského historického města Krakova. Nejprve jsme se zastavili u řeky Visly a Dračí jámy a poté vystoupali na královský hrad Wawel. Prošli jsme se po nádvořích a vystáli si frontu do katedrály, kde jsme spatřili hrobky polských králů. Následně nás čekalo historické centrum města s Jagellonskou univerzitou, tržnicí Sukiennicí, radniční věží a Mariánským chrámem. Nepřišli jsme ani o rozchod, který někteří zaplnili nákupem dárečků pro své blízké, jiní ho strávili v oblíbených obchodech s rychlým občerstvením. Domů jsme se vrátili plní zážitků a už se těšíme na další výlety za poznáním.

Mgr. Eliška Hubáčková