Exkurze do Prahy

Dne 1. března se třída 4. A zúčastnila již tradiční exkurze do našeho hlavního města Prahy. Pro většinu žáků to byl den velice výjimečný. Spousta žáků ten den prožila nějakou situaci úplně poprvé, ač to byla samotná návštěva Prahy, jízda metrem nebo objevování nových míst v Praze. Opět celou exkurzi svým odborným vedením zajistil pan Pavel Kočí, který žákům vysvětloval různé dějinné souvislosti a zajímavosti o našem hlavním městě. První hluboký zážitek na žáky čekal téměř ihned po příjezdu do Prahy. Pomocí metra, kterým někteří žáci jeli úplně poprvé, se přesunuli pod areál Pražského hradu. Aby tam došli, museli vystoupat po známých Starých zámeckých schodech. V areálu Pražského hradu navštívili Zlatou uličku, věž Daliborku, Vladislavský sál a v neposlední řadě neopominutelný Chrám svatého Víta. Z areálu se žáci přesunuli níže do centra města. Stáli před legendární zdí Johna Lennona, objevili krásy Čertovky a na vlastní oči viděli, kam až sahala voda na Kampě při povodních v roce 2002. Jedinečný zážitek na žáky čekal při procházení Karlova mostu, kromě mostu samotného žáky zaujal umělecký život na mostě a neopakovatelný výhled z Karlova mostu na téměř celou Prahu. Dalšími pražskými uličkami se žáci přesunuli na Staroměstské náměstí, kde si počkali na odbíjející Orloj, a celé své putování zakončili na Václavském náměstí pod sochou svatého Václava. Zajímavým zpestřením dne byla pro žáky návštěva KFC a zpáteční cesta vlakem. Každý žák odcházel domů se spoustou nepřenosným a nezapomenutelných zážitků a s poznáním, že Praha se zaslouženě řadí k nejkrásnějším městům Evropy.

Nebyly nalezeny žádné obrázky