Exkurze Modrá

Ve středu 19. 10. jsme se s žáky 6. a 7. třídy vydali autobusem na Modrou, kde jsme navštívili Archeoskanzen Modrá a Živou vodu.

Hned u vstupu za hradbami opevnění se nás ujal průvodce pan Novotný, který si připravil pro děti velice zajímavý výklad o životě lidí žijících v období Velké Moravy. Provedl nás dobovou vesnicí a svůj velmi poutavý výklad zakončil v tamní staré škole.

Z vesnice jsme se přesunuli na svačinu k místnímu stánku s občerstvením a poté pokračovali do expozice sladkovodních ryb Živá voda, která se nachází v těsné blízkosti archeoskanzenu. Seznámili jsme se s životem ve vodě i kolem vody, navštívili jsme podvodní prosklený tunel, který se nachází 3,5 metru pod vodní hladinou, a měli jsme tak možnost vidět různé druhy velkých i obrovských ryb:)

Nakonec jsme naši exkurzi zakončili procházkou po dřevěné lávce, která se nachází nad výběhem praturů.

Exkurze se dětem moc líbila a dozvěděly se mnoho informací o životě lidí i zvířat z dob Velké Moravy.

Marika Fuksová