Lyžařský výcvik – Čenkovice – 2019

Lyžařský kurz v roce 2019 se konal v Čenkovicích v termínu od 20. 1. do 25. 1.  a zúčastnilo se jej 42 žáků 2. stupně. O kurz byl v letošním roce velký zájem. Děti z 6. až 9. třídy byly ubytovány v doprovodu 4 učitelů naší školy v Rekreačním zařízení Atlas. Ubytování bylo skromné, ale čisté, přístup pracovníků rekreačního zařízení vstřícný. Dětem chutnala typická česká kuchyně, měly možnost si přidat a této možnosti hojně využívaly. K dispozici byla také společenská místnost s ping-pongovým stolem, vířivka a sauna.

Na své si přišli zdatní lyžaři i úplní začátečníci.  Naše čtyři lyžařská družstva měla možnost využívat velmi dobře upravované sjezdovky Ski areálu Buková hora se šesti vleky. I začátečníci po 4 dnech výcviku byli schopni úspěšně sjet modrou sjezdovku.

Kurz jsme zakončili poutavou přednáškou člena místní Horské služby pana Jiřího Špačka.

Uvažujeme, že vzhledem ke kvalitě sjezdových tratí využijeme lyžování v Čenkovicích i v dalším roce.