Návštěva Městské knihovny Holešov

Návštěva Městské knihovny Holešov je pro žáky 2. ročníků velmi oblíbenou aktivitou. Tentokrát paní knihovnice Zaoralová představila dětem knihy, které jsou vhodné pro čtenáře jejich věku.

A jak vhodnou knihu vybrat? Je dobré vybírat tak, aby literární dílo vyhovovalo zájmu dítěte. Někdo sáhne po knize dobrodružné, jiný po humorné, oblíbené jsou příběhy s dětským nebo zvířecím hrdinou. V encyklopediích si může dítě vybrat informace, které ho právě zajímají. Kniha musí mít správnou velikost písmenek a mít tolik stránek, aby malého čtenáře neodradila.

Paní knihovnice přečetla žákům ukázku z knihy spisovatelky Martiny Drijverové Holky a kluci pořád zlobí, děti se mohly porozhlédnout po knihovně a prohlédnout si jednotlivé tituly. Většina žáků knihovnu pravidelně s rodiči navštěvuje.

Někteří žáci si odnesli přihlášku a jiní zapůjčené knihy. Děkujeme paní Haně Zaoralové
za uskutečnění besedy a dětem přejeme mnoho zážitků s krásnou knihou!