Páťáci v Praze

V úterý 3. října se naše třída páťáků vydala na exkurzi do Prahy. Program měl pro nás připravený pan Kočí.

Naše výprava začala památkami na Pražském hradě. V tomto komplexu jsme jako první navštívili malebnou Zlatou uličku. Poté následovala věž Daliborka, kde jsme se podívali na mučící středověké nástroje. Dále jsme viděli majestátní katedrálu sv. Víta, Václava a Vojtěcha a dozvěděli se o ní více informací. Nechyběla ani prohlídka Vladislavského sálu, kde jsme měli možnost prohlédnout si repliky českých korunovačních klenotů. Návštěvu Pražského hradu jsme ukončili zhlédnutím střídání hradní stráže.

Naše cesta dále pokračovala přes Karlův most na Staroměstské náměstí, kde jsme obdivovali Pražský orloj. Po cestě na Václavské náměstí jsme se také zastavili u Karlovy univerzity.

Výlet byl úžasný. Celou dobu nám přálo počasí. Odnesli jsme si spoustu nových informací, zajímavostí a skvělých zážitků.

Mgr. Kateřina Zacharová