Školní kolo recitační soutěže na 2. stupni

Ve čtvrtek 1. března proběhlo na 2. stupni školní kolo recitační soutěže. Předvést svůj recitační um přišli vybraní žáci z třídních kol. V porotě zasedly paní učitelky, ale hodnocení se aktivně zúčastnili také žáci v publiku. Jejich úkolem bylo vybrat nejlepšího recitátora z obou dvou kategorií, který získá „Cenu publika“. Žáci byli již tradičně rozděleni do dvou kategorií. V první kategorii (6. a 7. třída), která byla o poznání početnější, získala 1. místo Tereza Solařová (6. A), na 2. místě se umístila Vendula Gregorová (6. A) a 3. místo obsadila Ivana Pavelcová (7. A). Ve druhé kategorii (8. a 9. třída) byly výkony jednotlivých recitátorů velmi vyrovnané. Na 1. místě se umístil Oskar Conev (9. A), 2. místo získal Petr Chvátal (8. A) a na 3. místě skončila Alexandra Šatalin (8. A). Žáky v publiku jednoznačně nejvíce oslovil a zaujal svým recitováním Oskar Conev (9. A), který si odnesl „Cenu publika“. Za své výkony si žáci odnesli nejen diplomy, ale také knihy a drobné dárky.