Spelling Bee – školní kolo

V týdnu od 19. 4. do 22. 4. se konalo školní kolo soutěže Spelling Bee.

Do tohoto kola postoupili vždy tři nejlepší žáci z třídních kol, která proběhla před Vánoci. Tentokrát se soutěž skládala ze dvou částí. V první části žáci hláskovali anglická slova, která viděli na tabuli. Měli odměřený čas 1 minutu. Ve druhé části, která byla mnohem náročnější, soutěžící hláskovali slovo, které slyšeli, ale neviděli psanou formu. Tato část soutěžení prověřila kvalitu nejen znalosti slovíček, ale i představivosti a soustředěnosti.

Soutěž byla rozdělena na dvě kategorie. V první (5. a 6. třída) zvítězila třída 6. A, kterou reprezentovali žáci Krmencová Jolana, Kvintová Kateřina a Chudárek Adam.

Ve druhé kategorii (7., 8. a 9. třída) zvítězila skupinka žáků ze 7. A – Vaňharová Lada, Krutil Dominik a Sedlář Daniel.

Všem moc gratulujeme. Žáci 5. A budou reprezentovat naši školu v meziškolním kole v květnu. Držíme jim palce.