Upoutávka na knihu

V měsíci květnu proběhlo na 2. Základní škole Holešov vyhodnocení literárně-výtvarné soutěže Upoutávka na knihu. I přes špatnou pandemickou situaci a distanční výuku žáků se ve škole sešla celá řada krásných prací.

Soutěžilo se ve třech kategoriích podle věku dětí. Všechny výtvory byly něčím výjimečné a originální, a proto bylo velmi těžké vybrat vítěze. Každý z žáků pojal zadání soutěže jinak – někdo jako plakát, jiný jako reklamu na výrobek v obchodě, další jako ručně vyrobenou knihu s anotací uvnitř. A jak nakonec porota rozhodla? V I. kategorii (4. – 5. ročník) zvítězila Magdaléna Hýžová (3. ZŠ), druhé místo obsadila Monika Mlčáková (2. ZŠ) a třetí Michaela Dlabajová (2. ZŠ). Ve II. kategorii (6. – 7. ročník) vyhrála Amálie Zmeškalová (3. ZŠ), na druhém místě skončila Nikol Gregorová (2. ZŠ) a na třetím Michaela Hanáková (3. ZŠ). Ve III. kategorii (8. – 9. ročník) se stala vítězkou Vendula Gregorová (2. ZŠ), druhé místo patří Kristýně Ševelové (3. ZŠ) a třetí Lucii Pešákové (3. ZŠ). Vítězům byly předány ceny – jak jinak než literární.

Je skvělé, že i v dnešní přetechnizované době mají knihy u dětí své místo. Snad jim láska k příběhům na stránkách vydrží celý život.

Mgr. Eliška Hubáčková