Výchovně – vzdělávací program do Bratislavy

Žáci 5. A se zúčastnili vzdělávací exkurze do Bratislavy, kterou vedl PhDr. Pavel Kočí.

Co vše zažili a viděli, sepsali žáci sami:

„22. 6. jsme se v 5:30 vydali autobusem do Bratislavy. Jeli jsme sice 3 a půl hodiny, ale my jsme se dokázali zabavit. Autobus nám zastavil u bratislavského přístavu. Poté co jsme vystoupili, jsme spatřili zlatou sochu baletky a 3 mosty přes řeku Dunaj. Jeden z těch mostů měl kavárnu, která byla na mostě a vypadala jako UFO. V 9:30 přijel parník a 9:45 jsme nastupovali a jeli jsme 1 hodinu a 20 minut. Parník zastavil v lodním přístavu Děvín. Tam nás očekával pan Kočí a společně jsme šli na zříceninu Děvín a tam jsme spatřili studnu hlubokou 55 m. Ještě předtím jsme ale viděli krásného oslíka. Na Děvíně je jediná kamenná věž jménem Jeptiška. Děvín je perfektní zřícenina s bohatou historií. Mezitím přijel autobus k zřícenině, vyzvedl nás a odvezl do centra Bratislavy. Tam jsme šli do hradu, kde byla kašna a krásná zahrada. Hrad vypadal jako obrácený stoleček. Zkrátka byl velice zajímavý a krásný. Poté jsme šli na náměstí a tam jsme šli do McDonaldu a tím jsme zakončili den. Užili jsme si vše perfektně, bylo to zábavné a poučné.“

Za žáky 5. A sepsala Tereza Balážová a Petr Navrátil