Zoo Zlín Lešná

V pátek 16. 6. 2023 se žáci 6. A a 7. A zúčastnili výukového programu v Zoo Zlín. Děti se podle tříd rozdělily do dvou skupinek – 6. A se vydala prozkoumat zvířata Jižní Ameriky a 7. A zavítala do africké části zoo. Žáci 6. A se obohatili o mnoho nových informací a zajímavostí o lachtanech, vydrách, mravenečnících, tapírech, kapybarách, papoušcích ara a kotulech. Dozvěděli se, že lachtani jsou nejdražšími strávníky zoo, mravenečníci prospí 16 hodin denně, samice kapybary může být březí už v 1,5 roce života a může se jí narodit až 12 mláďat, nebo že pořizovací cena nejdražšího papouška ara je kolem půl milionu korun. Druhá skupinka se učila o žirafách, zebrách a pštrosech, o kterých se dozvěděla, že jejich vejce musí mít velmi silnou skořápku, aby udrželo 150 kg těžkého rodiče. Prozkoumali také oblast Etiopie, zavítali do nového výběhu slonů, viděli nosorožce a lvy. Zatímco žáky 6. A nejvíce zaujaly kapybary, 7. A byla nejvíce uchvácena surikatami, především jejich hlídkovacím postojem.