Evropský den jazyků

Dne 14. září 2012 jsme navštívili holešovské gymnázium, abychom se v rámci oslav Evropského dne jazyků zúčastnili výuky v některém z nabízených předmětů.
Jako každý rok, tak i letos byl určen nejen pro studenty gymnázia, ale také pro nás – deváťáky. Měli jsme možnost si nejen vyzkoušet, jak rozumíme anglicky, ale také „obhlídnout si“ prostory, kam se někteří z nás chystají po ukončení základní školy. Letos se nás Dne jazyků zúčastnilo celkem čtrnáct.
První hodina nám dala pořádně zabrat – ani jsme se pořádně nerozhlédli a už se na nás valila angličtina a zase angličtina. Než jsme se v novém prostředí „aklimatizovali“, byl konec. Na druhé hodině už jsme „perlili“ a nejlepší třetí hodina s rodilým mluvčím nadchla.
Nakonec nám bylo i líto, že to tak brzy skončilo, ale třeba příští rok na střední škole…

                                                                                                    Nikola Fridrichová 9. a

Den jazyků 01 Den jazyků 02 Den jazyků 03