Soutěž „O nejlepší pohádkovou postavu“ v 2. ZŠ Holešov

Každý z nás má oblíbenou pohádkovou postavičku, ať už je to Rákosníček, Sněhurka nebo čert.

V našem skoro pohádkovém divadelním představení dostalo šanci hned šest z nich. Měly za úkol přesvědčit porotu složenou z režiséra, scénáristky a spisovatelky pohádek, že jsou nejlepší. Bohužel se to pohádkovým postavám moc nedařilo. Popelka totiž ztratila oříšky, Šmudla byl moc velký, Krakonoš zase malý, Červená karkulka dělala karate a Šípková Růženka byla a snad i je módní ikonou mladých. Nezachránil to ani princ sukničkář, který se snažil svádět slečnu asistentku i moderátorku celého programu. Soutěž nakonec neměla vítěze, protože porota dala přednost obědu před solidním hodnocením. A tak nezbylo, než aby si každý divák nechal tu svou oblíbenou postavu.

Celé představení připravili spolu se svým vedoucím sami členové divadelního souboru. Velká část jejich nápadů a replik se vešla do scénáře. Společně pak řešili i kostýmy a rekvizity.

Soubor odehrál dvě představení pro celý první stupeň naší školy, tedy asi pro 150 diváků, a přestože malí herci dlouho bojovali s pamětí a scénářem, dokázali nakonec velké zlepšení. Bohužel už jsme nestihli zorganizovat představení pro veřejnost.

Věřím, že příští rok zvládneme scénář i přípravu rychleji a budeme vás moci pozvat na vystoupení k nám do školy, kde se pomalu stává tradicí tzv. Divadlo na schodech.

Mgr. Zdeněk Ballnér